Vynovená MŠ

Opravy a práce v materskej škole.

Materská škola je v prevádzke už od roku 1965. V budove sa vykonali mnohé opravy - rekonštrukcia elektrického vedenia , podlahy, vymenili sa okná na celej budove materskej školy za plastové, čo  sa odzrkadlilo aj na úspore energií. Namontovali  sa radiátorové regulačné ventily na všetky radiátory. Na okná školskej jedálne sa dali zhotoviť bezpečnostné mreže a chýbajúce sieťky proti hmyzu.V  triede predškolákov na poschodí pribudli nové postieľky a v celej budove sa obnovili kryty na radiátoroch. V roku 2023 sa zrekonštruovala celá kanalizácia, ktorá bola veľkou investíciou zo strany mesta. Na pitný režim pre deti sa na školskom dvore zriadila pitná fontánka a vývod pitnej vody s drevenou ohrádkou. Školský dvor je obnovený rôznymi prvkami- drevenou obrubou okolo pieskoviska , pribudlo nové  ihrisko vďaka realizácii mesta Šaľa a firmy Samsung, úplnou výmenou prešlo aj drevené ihrisko na Gašparkovom dvore. Vstupná brána dostala kompletnú opravu: brúsenie a nový náter. Ku vstupnému schodisku pribudol bezpečný bezbariérový vstup, ktorý ocenia mamičky s kočíkmi. Opravili sa vypadnuté betónové časti na oplotení okolo celého areálu.

V roku 2024 sa začalo so zateplovaním budovy, na ktorú sú použité finančné prostriedky z Plánu obnovy a rekonštrukciu terasy financuje mesto Šaľa.

Zostáva ešte oprava prístupových chodníkov v areáli MŠ a postupne rekonštruujeme posledné ihrisko na dvore našich najmladších detí. Aj tu pribudla nová športová plocha s prekrytím proti znečisteniu a drevenné prvky sa priebežne renovujú. Škola je na veľmi dobrej úrovni vybavená didaktickým materiálom, pomôckami, počítačovou technikou, interaktívnymi tabuľami, priebežne a podľa potreby sa dopĺňa materiál výtvarný, pracovný.  Priestory školy sú vyhovujúce a zabezpečujú vhodné podmienky na výchovu a vzdelávanie.

Finančné prostriedky z 2% z daní od fyzických a právnických osôb boli v plnej výške použité na nákup detských didaktických pomôcok, postupne sa kupuje nové zariadenie do tried a na školský dvor.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí akokoľvek prispeli k zveľadeniu a skrášleniu našej materskej školy!!!