• Krúžková činnosť

Milí rodičia, ponúkame Vám možnosť zapísať svoje dieťa na niektorý z nasledovných záujmových krúžkov.

Všetky krúžky sa realizujú v priestoroch materskej školy. /okrem chemického/

Krúžok  ,,Veselá angličtina “

Lektorka - Mgr. Radka Putzová

V rámci spolupráce s Centrom voľného času / ďalej len CVČ / Mgr. Radka Putzová hravou formou približuje 5-6 ročným deťom základy anglického jazyka. Krúžok  sa bude realizovať v triede predškolákov v materskej škole, vždy v popoludňajších hodinách : každý pondelok  popoludní. Počas trvania tejto aktivity  za bezpečnosť detí zodpovedá lektorka CVČ .

Pri  príležitosti osláv Dňa Matiek sa deti prezentujú malým programom v anglickom jazyku.

Krúžok "Dínom -Dánom"

Lektorka – Peťka Súdorová

Ďalší krúžok z ponuky CVČ je určený pre našich Gašparkov : 4 - 5 ročné deti. Na tomto krúžku sa deti oboznámia s   folklórom- tancom   aj hudbou. Peťka ich naučí tanečné kreácie na ľudovú nôtu a spoznajú rôzne hudobné nástroje. Aj tu sa deti dostatočne vyšantia a sedieť určite nebudú! Tento krúžok bude každý pondelok popoludní v triede Gašparkov. Počas trvania tejto aktivity  za bezpečnosť detí zodpovedá lektorka CVČ .

Krúžok " Futbalový - GOOAL ACADEMY"

Lektor- Mgr. Adam Rusznák

Cieľom je :

-budovať záujem  a vzťah k športu

-zdravému životnému štýlu

-formovať charakter a osobnosť jednotlivca v spolupráci v kolektíve

-vychovávať zdravého jedinca s pozitívnym prístupom k športu

Realizácia: každý piatok v dvoch skupinách  4-6 r. detí .Športové aktivity  sa budú  prevádzať za priaznivého počasia vonku na školskom  dvore. Na tento krúžok sa môžu zapísať Gašparkovia , aj Mravčekovia. Za bezpečnosť detí počas jej trvania zodpovedá lektor krúžku. Po skončení športového krúžku si deti prevezme zákonný zástupca, prípadne triedna učiteľka.

Krúžok  "Origami pre predškolákov"

Lektorka – Mgr. Gabriela Jankechová

Viete čo je Origami? Je to staré japonské umenie skladania papiera. V tomto krúžku si deti precvičujú jemnú motoriku a pozornosť. Pod šikovnými prstami detí vzniknú rôzne zaujímavé papierové zvieratká, dopravné prostriedky, či iné predmety.Tento krúžok je určený Mravčekovej triede :5 - 6 ročné deti. Tento krúžok bude každý piatok popoludní v triede Mravčekov. Počas trvania tejto aktivity  za bezpečnosť detí zodpovedá lektorka CVČ .

Krúžok - "Zábavná chémia pre malých výskumníkov"

Lektorka - Ing. Aneta Šebeňová

Tento krúžok je novinkou v materskej škole. Navštevovať ho môžu naši predškoláci od 6. októbra každý štvrtok. Pod vedením p. učiteľky spolu so žiakmi ZŠ Ľ. Štúra  deti zábavnou formou objavujú čaro chémie, rozvíjajú si tvorivé myslenie. Kúžok je realizovaný popoludní v priestoroch laboratória ZŠ- Ľudovíta Štúra. Počas trvania tejto aktivity  za bezpečnosť detí zodpovedá poverená učiteľka .

Všetky aktivity sa budú realizovať po vyplnení, podpísaní  a odovzdaní záväznej prihlášky a informovaného súhlasu zákonného zástupcu dieťaťa.